Hakkımda

Merhaba ben Tugay Arslan;

1991 yılında Muğla’da doğdum. İzmir Bornova Melih Tunçay İlköğretim okulunda ilkokul eğitimimi tamamladım. Liseyi MEV Özel Güzelbahçe Fen Lisesi’nde tam burslu olarak okudum. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğini kazandım. 2014 yılında da Hacettepe Üni. Elektrik-Elektronik Müh. mezun oldum.

Lise yıllarında başladığım Php, Mysql, Jquery ve Ajax temelli Web projelerime devam etmekteyim. Ek olarak Visual Basic üzerine lise yıllarımda projeler geliştirdim. Üniversiteye başlayınca elektronikle tanıştım ve hazırlıkta robot topluluğunda Assembly ve C dillerinde Mikro Denetleyici tabanlı projeler üzerinde çalıştım. Yakın bir zamanda ise Android için Java dilinde uygulama geliştirmeye başladım. Ayriyetten LabView, MatLab ve OpenCV ile görüntü işleme üzerinde çalışıyorum. C# ve Java üzerine çalışmalar yapmaktayım. Gömülü sistemlerde ise C++’a ağırlık vermeye başladım.

Robotik üzerinde çalışmalarımdan dolayı da gömülü sistemler üzerinde uzun süren çalışmalarım oldu. Üzerinde çalıştığım mikro denetleyiciler PIC, Atmel Atmega, Msp430, Tms570 ve STM32 serileridir. Geliştirme kiti olarak Ti Hercules serisi, Msp430 LaunchPad, Arduino Mega, Stm32f4-Discovery üzerine halen devam eden uzun süreli çalışmalarım oldu. Son olarak Raspberry Pi ve Beaglebone ile Embedded Linux üzerine çalışıyorum. Artık sadece ARM mimarili mikro denetleyiciler ile projeler yapacağım. Stajda altera fpgaleriyle çalışma fırsatım oldu. Daha sonra xilinx spartan-3e kit satın almıştım. FPGA projelerini bu kit üzerinden yapıyorum.

Kullandığım programlar ise Arduino, Eclipse IDE, NetBeans IDE, Microsoft Visual Studio, Keil uVision, MPLAB X IDE, GIMP, Altium Designer, SolidWorks, MatLab, LabVIEW, Code Composer Studio, Hi-Tech PIC C, IAR IDE, Autocad Inventor, Xilinx ISE, Altera Quartus, ModelSim, Eagle.

Linux, Bilgi Güvenliği, İnsansız Hava Araçları, oyun tasarımı ve mobil uygulama geliştirme son zamanlarda ilgilendiğim alanlardır.

Uzun süre çalıştığım insansız hava aracı projesi İTURO 2012’de ve UORG 2014’te Serbest Kategoride 2.lik ödülü kazanmıştır. Aynı zamanda Hacettepe Üni. Mühendislik Fakültesi Bitirme Projesi Yarışmasında ve Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde 1. olduk. Tabiki bu projeler dışında bir sürü kişisel proje yaptım. Bu projelerin bazılarını blogda yazı olarak paylaşacağım. Şuan mikro elektronik alanında çalışan yerli bir firmada çalışıyorum.

Masa tenisi, bilardo oynamayı severim. Sinema filmlerini ve amerikan dizilerini kaçırmadan izlerim. Yüzmeyi ve futbolu çok severim. Elektronik,Web ve programlama ise üzerinde uğraş vermeyi sevdiğim dallardır. Derslerden zaman kaldıkça ayda en az bir yazı eklemeye çalışıyorum.

İrtibata geçmek için İletişim sayfasını kullanabilirsiniz…

Eğer ayrıntılı CV’mi görmek istiyorsanız; İletişim sayfasından konu olarak “CV Talep”‘i seçiniz.

4266 Total Views 3 Views Today

  • Gökhan on 17 Ağustos 2015 at 10:38
  • Cevapla

  Merhaba Tugay hicbir yerde TMS570 islemci programlama ile bilgi bulamiyorum. Sen bu islemci ile calismalar yaptigini yazmissin acaba bana bu konuda yardimci olabilir misin?

  1. Olabilir iletişim sayfasından yazabilirsiniz.

  • SELMA on 25 Temmuz 2019 at 17:59
  • Cevapla

  Tugay bey merhaba ufm-a12wpa rf habeleşme için yardımcı olabilir misiniz arduino kullanacağım

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.